FOTO | Puţini au observat asta la James Rodriguez: ce a păţit în momentul executării penalty-ului

Columbia a pierdut partida cu Brazilia din sferturile Campionatului Mondial şi părăseşte competiţia după cea mai bună prestaţie din istorie la turneul final.
 Golurile fundaşilor Silva şi Luiz au dus-o pe Brazilia în semifinale, în timp ce reuşita lui James Rodriguez din penalty (minutul 80) nu a mai contat prea mult.
Un moment amuzant s-a petrecut atunci când starul columbian se pregătea să execute lovitura de la 11 metri: o lăcustă l-a „atacat” pe Rodriguez.

Braziliei s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale, după ce a învins, vineri, la Fortaleza, cu scorul de 2-1 (1-0), selecţionata Columbiei, în sferturile de finală ale competiţiei.

Pentru Brazilia au marcat Thiago Silva ‘7 şi David Luiz ’69, iar pentru Columbia a înscris James Rodriguez ’79 (penalti).

Sursa: prosport